Za nami je izjemno uspešna dobrodelna prireditev Samo ljubezen, s katero smo obeležili evropski dan jezikov in zbirali sredstva za šolski sklad. Obiskovalci, ki so do zadnjega kotička napolnili modro dvorano so uživali v večeru brezčasnih evrovizijskih melodij. Dogodek je suvereno povezovala voditeljska trojica, ki so jo sestavljali Nika Flego, Petja Petkovšek Tončič in Tobija Jurman. Učenci so se predstavili v domiselnih in koreografsko dodelanih plesnih točkah, ki so jih zasnovale učiteljice. Kot solistke so se predstavile Anelie Marković, nekdanja učenka Lija Vidmar ob spremljavi Sare Grošelj ter učiteljici Anja Vencelj in Marina Bizjak. Bučne aplavze sta požela tudi dva učiteljska sestava – priložnostna vokalna skupina pod vodstvom zborovodkinje Marine Bizjak z bendom, ki so ga sestavljali Boštjan Bogataj, Sion Čibej in Katarina Mohorič ter plesna skupina učiteljic pod vodstvom Janje Kravos. Dogodek sta popestrila tudi nastop kvarteta flavt GŠ Idrija pod mentorstvom Špele Flajšaker ter izjemen gimnastični nastop učenke Aline Mohorič. Ob koncu večera je 170-članski pevski zbor najstarejših učencev skupaj z učiteljicami pod vodstvom Marine Bizjak izvedel Thank you for the music skupine Abba. Da je bil dogodek res uspešen priča tudi dejstvo, da so obiskovalci za šolski sklad prispevali kar 4.249 evrov, ki jih bo sklad lahko namenil za financiranje nadstandardnih dejavnosti šole in za pomoč finančno šibkejšim učencem. Vsem iskrena hvala! Dogodek je učence in učitelje močno povezal in želimo si, da nas bo zaloga pozitivne energije, ki nam jo je prireditev podarila, še dolgo držala pokonci. Iskrena hvala vsem učencem in učiteljem, ki smo s skupnimi močmi ustvarili nepozaben večer!

Tanja Andder