Učenci 1. in 2. razreda se učijo o času, ki ga lahko spoznavajo le preko pripovedi starejših oseb, preko starih predmetov, fotografij.

Spoznali so kakšne šolske pripomočke so imeli veliko let nazaj v šoli. Dobro poznajo stare in novejše predmete.

V torek pa so si privoščili pravo kuharsko dopoldne. Ob pomoči gospodinj Bernarde in Martine so pripravili koruzne in ajdove žgance. Zraven so ponudili še mleko in belo kavo. Vsi so se posedli okrog mize. Včasih je na čelu mize sedel gospodar, ki je prvi začel jesti. Tudi mi smo jedli z lesenimi žlicami iz glinenih skodelic.

Naše raziskovanje preteklosti se še nadaljuje. Risali so stare predmete po opazovanju. Preizkušali so se v pisanju s peresom in črnilom. Zapisali so svoje ime na barvito ozadje in tako obeležili Teden pisanja z roko.

V nekoliko manj starih časih pa so že obstajali televizorji in so si otroci lahko ogledali tudi risanke.