Skoči na glavno vsebino
Učenci in učitelji podaljšanega bivanja OŠ Idrija smo se tudi letos pridružili
mednarodnemu projektu Pesem ptic miru, katerega pobudnik je OŠ Lava iz Celja.
Učence smo želeli najprej skozi pogovor spodbuditi k razmišljanju o tem, zakaj se vojna prične in kako lahko vsak izmed nas prispeva k miru. Vzgoja za mir in nenasilje se prične doma, v družini, v oddelčni skupnosti, med prijatelji.
Nato so učenci ob pomoči učiteljev izdelali zastavice miru in transparente, s katerimi smo
pozivali k miru. Na sončen oktobrski dan smo v dolgi koloni z njimi zakorakali okrog
naše šole. Mimoidoči so naš pohod miru prijazno opazovali, sporočila miru pa bodo v opomin in poziv še nekaj dni krasila šolsko jedilnico. Želimo si, da bi v naših učencih, ko odrastejo, še vedno ostal v zavesti naš poziv – nikoli več vojn!
 
 
 
 
 
 
Dostopnost