V sredo, 14. 10. 2020, ob 17. uri se nam bo v spletni predavalnici, v organizaciji Kluba staršev, pridružil Janez Arh, dipl. soc. delavec, iz Centra pomoči pri prekomerni rabi interneta – Logout.
Na predavanju nam bo predstavil napotke in smernice za vzgojo otrok in mladostnikov pri uporabi računalnika in pametnih naprav.
Spregovorili bomo o tem, kdaj je primerno, da otrok sam uporablja pametne naprave, kako postaviti pravila o omejevanju uporabe, kdaj lahko govorimo o pretirani uporabi interneta in tudi o pomembnosti pozitivnih zgledov pri uporabi pametnih naprav. Spoznali bomo orodje “Moja pogodba”, ki družini lahko pomaga pri vzpostavljanju družinskih pravil pri uporabi digitalnih tehnologij.
Dogodek je primeren za starše otrok od 1. do 9. razreda.
Zaradi neugodne epidemiološke situacije bomo predavanje izvedli virtualno, preko aplikacije ZOOM.
Zainteresirane starše vabimo, da se na predavanje prijavijo na: sabina.lidjan@guest.arnes.si.
Finančno podporo za izpeljavo dogodka nam nudi podjetje Hidria.
Lepo vabljeni.